kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

EV TEMİZLİğİ KİşİSEL TEMİZLİK

  • Ev temizliği Kişisel Temizlik

Ev temizliği Kişisel Temizlik

Yaşam alanlarında, temizlik tertibi/düzeni genel (ev temizliği); ve kişisel temizlik olarak ikiye ayırabiliriz. Ev halkının tümü için ev temizliği, özellikle mutfak, banyo ve tuvalet çok önemlidir. Temizlik her şey den önce hijyen ve sağlık için sonrada psikolojik nedenlerle gereklidir. Temiz bile olsa, dağınık, havalanmamış bir odada da oturmak, tüm oturanları farkına varmadan huzursuz ve gergin edebilir. Dolayısı ile genel Temizlik ve tertibin aile huzuru açısından önemi büyüktür. Evin Temizliğini yapan veya sağlayan yaptığı işten dolayı takdir edilmeli ve bu temizliğin korunması açısından tüm aile bireyleri üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Çünkü temiz ve düzenli bir ortam için ”YAPMAK ” kadar bu ortamı ”KORUMAK” da önemlidir.
Genel temizlikte dikkat edilmesi gerek bir nokta, ne hastalık derecesinde vesveseli ve titiz nede çok vurdumduymaz olunmalıdır. Temizliğin yokluğu kadar aşırılığı da aileyi gergin ve tedirgin yapabilir. Aileyi oluşturan bireyler, temizliğin sağlanması ve korunması ile ilgili bir taraftan ellerinden gelen katkıyı sağlamalı diğer taraftan da bu konuda birbirlerinin hassasiyetlerini dikkate almalıdırlar. Bireylerden birisi temiz ve düzenli, diğeri vurdumduymaz olursa ortamda gerginleşebilecek, bu da aile huzuruna zarar verecektir. Unutulmamalıdır ki; Müslümanlar için sağlık ve huzurun bir şartı olan temizlik, İmandandır.
Kişisel temizlik öncelikle beden, saç-baş ve ağız-diş temizliği ile kıyafet temizliğinden oluşur. Genel temizlik gibi kişisel temizlikte hem sağlık hem de huzur için gereklidir. Hiç kimse dişleri fırçalanmamış, sapsarı, kötü görünmüş ve kokulu; saçları taranmamış kirli ve dağınık; bedeni yıkanmamış, kirli ve ter kokulu ayrıca üzeri dağınık bir eş istemez. Eşlerin birbirine pahalı parfüm kokması gerekmez, su ve sabun kokmaları yeterlidir. Bu kişinin karşısındakine olduğu kadar kendisine saygının da gereğidir.

Ev Temizliği (Boş Yada Dolu)

Kadın ev halkının, özelliklede eşinin kirli paslı değil, eli yüzü temiz; temizlik yaptığı kıyafetlerle değil, temiz kıyafetlerle; yemek ve ter kokan bir şekilde değil su, sabun, kolonya kokan; saçı başı dağınık değil, taralı, tokalı; yaşmağı soluk ve oyası sökük değil, düzgün bir şekilde karşılamalıdır. Peygamber efendimiz (s.a.v) ”EVİNİZE DÖNERKEN GECE ANSIZIN EVE GİRMEYİNİZ. (Aileniz) SAÇLARINI TARASIN, DÜZELTSİN, YAPMASI GEREKEN TEMİZLİĞİNİ YAPSIN.” diye buyurarak kadının eşini nasıl karşılaması gerektiğini bildirmektedir. Böyle bir karşılama hem dünya saadeti hem de Peygamberimizin sözü tutulduğundan dolayı ahret saadeti getirmeye katkı sağlayacaktır. Erkeğin evde eşini karşılaması çok olağan bir durum değildir. Ancak, oda eşine ve kendine saygının gereği genel temizliğine gösterdiği özen kadar, hatta daha çok, kendi beden temizliğine dikkat etmelidir.
Temizlikten göz, beyin, kalp etkilenir. Göz fotoğraf makinesi gibidir, gördüğünü çeker ve beyne yerleştirir. Kalpte bu görüntüyü duygulara dönüştürür; bu görüntüler sempati yada antipati duyguları oluşturur. Temiz bir beden veya temiz bir ev beyne kaydedilmiş fotoğraftır. Aile bireyleri birbirlerine, bakmaktan hoşlanacakları ve sürekli görmek isteyecekleri, güzel fotoğraflar vermelidir.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212