kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

KOCAELİ TEMİZLİK ŞİRKETLERİ

  • Kocaeli Temizlik Şirketleri

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Kocaeli Temizlik Şirketleri; Kocaeli genelinde bazı yerel yönetimlerin Temizlik şirketleriyöneticilerine yönelik; ilçeden ilçeye, belediyeden belediyeye farklılık gösteren uygulamalar ile işyerlerinin kapatılmasına kadar varan işlemler yaptıkları, değişik ilçelerdeki Kocaeli Temizlik şirketisahibi dostlarımız tarafından bizlere iletilmektedir.
Tarafımızca da tepki çeken bu uygulamalara itirazlarımız ve gerekçelerimiz şu şekilde olmuştur, olmaya da devam edecektir.
Bazı belediye ve resmi kurumlarda görev yapan yetililer, birçoğu mühendislik eğitimi de almasına rağmen, ekonomik düzen ve ekonominin işleyiş mantığı hakkında en ufak fikir sahibi olmamaları başlıca sorundur. Yetkilerin bile dışına çıkarak, başka kurumlara verilmiş yetkileri sahiplenmeye çalışarak bu küçücük işletmeleri yaşatmak yerine, düşmancasına yok etmeye çalışmaktadırlar. Örneğin şehir içlerinde kalmış, çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlar kuşkusuz olan, bölgede yeni doğan çocuklarda alerji, astım vb. gibi kronik reaksiyonlara sebebiyet veren yabancı sermayeli çimento fabrikalarına çıtlarını bile çıkarmayan bu yetkili kardeşlerimiz, küçük bir temizlik şirketine, küçük bir halı yıkama firmasına sudan sebeplerle, o işyerinde çalışan insanları düşünmeden, orada yeşertilen umutları yok sayarak kolaylıkla kapatabilmektedir.
Biz bu anlayıştaki bazı yerel yönetim yetkililerine ve denetçilerine bu sektörün sesini duyurmak için hep çalıştık ve yine sesleniyoruz; İlden ile farklılık gösteren bu uygulamaları karara bağlarken ve uygularken, ülkenin içerisinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşullar en temel belirleyiciniz ve rehberiniz olmalıdır.
Bakınız gelişmiş batı ekonomileri bu gün geldikleri refah düzeyine meşhur bir iktisat teorisi olan ”BIRAKINIZ YAPSINLAR” modeli ile ulaşmışlardır.
Ekonomik düzen ve işleyiş; içerisi küçük dişlilerden oluşan bir şanzıman gibidir. İçerisinden birisi olmaz ise veya yıpranır ise yürüttüğü aygıtın performansı düşer yada yürümez hale gelir. Kocaeli Temizlik şirketi veya Kocaeli halı yıkama şirketi veya başka bir hücrenin kazandığı ve harcadığı her birim değer, çarpan mekanizması aracılığı ile kişi başına düşen milli gelir arttığı bibi dolaylı olarak, belediye çalışanında sabit maaşının da garantisi olur. Yaşatma yerine, yok etmeyi tercik etme, kendi insanlarımızın çalıştırdığı işletmelere zarar verme, kendi bindiğiniz dalı kesmek demektir. Bugün biz düşmezsek yarın çocuklarımız düşer. Birçok alanda olduğu gibi, yarın bu alana da XCARPET WASHİNG diye bir yabancı sermaye gelir, sizi de inandırırlar, ülkeye döviz girdi diye. İlerde kendi insanlarımız da bu işi kolundan da çekeli alıp çıkmak zorunda kalabilirler. Bu durumda şunu sormayı uygun buluyoruz; Hiçbir teknoloji transferi yapmadan hatta doğru düzün sermaye bile transferi yapmadan; Ülkemizden kendi ülkelerine kar transferi yapan şirketlerin cirit attığı, ekonomik sahnenin bu aktörlere göre dizayn edildiği, kendi vatanımızda vatansız olmaya uzanabilecek yola bir katkıda bu zihniyet yapmış olmuyor mu? Halı yıkamacıya da, Kocaeli Temizlik şirketine de veya her han gibi bir işletmeyi, emeğiyle ekmeğini kazanan bu ülkenin insanlarını düşman görmeyiniz. Özellikle yerli olan her işletme ve onların bekaaları geleceğimizin teminatı, refahımızın artışı, özelliklede sabit maaşların kaynağı yerli işletmeler ve üreticilerdir.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212