kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

KOLTUK YıKAMA

  • Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Kocaeli Koltuk Yıkama Şirketi; Evimizdeki, işyerimizdeki, arabamızdaki koltuklar sürekli bizim ve misafirlerimizin oturduğu yerlerdir. Koltuk temizliği  bu yüzden çok önemlidir. Gündelik temizliklerde elde silinen koltuklarda tüm kir, pislik ovalama sırasında koltuğun içine gider; yüzeyden temizlenmiş gibi görünse de tüm pislik koltuğun içine hap solunur. Koltuk kuruduktan sonra içerisine hap solunur. tüm pislik tekrar yüzeye çıkar ve hava yolu ile soluruz. Kendimiz, çocuklarımız ve misafirlerimiz için çok önemli sağlık problemlerine sebebiyet vermektedir. Biz VİTRİN TEMİZLİK ŞİRKETİ olarak Kocaeli ve tüm ilçelerinde KOLTUK TEMİZLEME işini çok ciddiye alıyoruz. Kullandığımız kimyasallar insan sağlığına kesinlikle zararlı olmayan anti-bakteriyel özelliği olan deterjandır. Kullandığımız Koltuk yıkama makinesi ise sanayi tipi üç motor (1400*3) motor vakum gücüne sahip makinadır. Koltuğun yüzeyindeki ve içindeki tüm kir, pislik ve lekeler temizlenerek ilk günkü gibi hizmetinize sunuyoruz. Koltuk yıkama işlemi bittikten yaklaşık 3 saat sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Koltuklarınızın temizliğini yaptırmadan önce koltuğunuzdaki leke varsa o leke tespit edilir. Hangi kimyasal uygulanacak belirlenerek yıkama işlemine başlanır. Koltuklarınızın üzerinde ki toz ve pislik varsa kuru olarak çekilir. Daha sonra koltuğunuzun özelliğine uygun kimyasal ile koltuklarınız ıslanır. 15-20 dakika bu şekilde bekledikten (lekeler yumuşadıktan) sonra vakumlama işlemi yapılır. Sonraki aşamaya geçilerek kalan lekeler tespit edilir ve sadece o bölgeye leke sökücü uygulanır bir süre bekledikten sonra fırçalama işlemi yapılarak lekenin iyice yumuşaması sağlanır. Daha sonra koltuk tekrar ilaçlı su ile ıslanır ve tekrar vakumlanır. Son olarak durulama işlemine geçilerek durulama işlemi yapılır. Kocaeli de ki koltuk yıkama fiyatları sizi yanıltmasın. Koltuk yıkama şirketleri arasında araştırma ve kıyaslama yapmadan kesinlikle karar vermeyiniz. Piyasadaki koltuk temizleme şirketlerinin kullandığı deterjan ve makineleri sorarak kararınızı verin. Çünkü ucuz ve kalitesiz deterjan lekeleri çıkarmaz, koltuğunuza zarar verir, en önemlisi ”SAĞLIĞINIZA ZARAR VERİR”, yüksek vakum gücüne sahip olmayan makine ile yapılan yıkama ise koltuğunuzun içinde su kalacağı için ileride ”KOKULARA” sebep verir. Verdiğiniz para karşılığında hem sağlığınızdan; hem de koltuklarınızdan olursunuz.

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama işi oldukça titizlik ve tecrübe gerektiren bir iştir. Firma olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve profesyonellik anlayışı ile sizlere koltuk yıkama konusunda kaliteli hizmet sunmaktayız.
Günümüzde yaşam alanlarımızda ve iş yerlerimizde hem kendimiz için hem misafirlerimizi ağırlamak için çeşitli kumaşlarla döşenmiş oturma gruplarımız bulunmaktadır. Salonumuzu veya oturma odamızı süsleyen koltuklarımızda gün boyu gerek pencerelerimizin açık kalmasından gerek kıyafetlerimizden bir çok toz ve mikroplar oluşabilir. Hatta televizyon karşısında koltuklarımızda saatlerce vakit geçirirken yediğimiz yiyeceklerden , sigara küllerinden veya içtiğimiz içeceklerin dökülmesinden dolayı lekeler meydana gelebilir. Evde küçük çocuğu olanlar da ise koltuk ve oturma gruplarının daha çabuk leke veya kir ile kaplandığını görebiliriz. Ne kadar dikkat edersek edelim , koltuklarımızın üstüne kılıflar veya örtüler örtsek bile mutlaka koltuklarımız havadan gelecek tozlar ile yine de zamanla lekelenebilir. Bu nedenle belirli periyotlar ile koltuklarımızın temizlenmesi hem sağlık hem görünüm açısından gerekli olan bir uygulamadır. Ancak bir çok ev hanımı veya gündelikçi bayanların sevmediği bir temizliktir koltuk yıkama. Nedeni ise tüm kılıfların veya süngerlerin tek tek sökülmesi ve içlerinin yıkanması gerekmektedir. Bu işlem uygulansa bile her zaman kesin bir sonuç elde edilemeyebilir. Çünkü bazı lekeler kalıcı iz bıraktığından özel kimyasallar ile çıkarılması gerekmektedir. Yalnız her kimyasal her koltuk kaplaması için uygun değildir. Bazı kumaşların yapısı yanlış kullanılan temizlik maddeleri yüzünden yıpranabilir , solar veya lekenin daha da büyümesine neden olabilir. Bu nedenle detaylı koltuk temizlik işlerinizi veya kalıcı olarak gördüğünüz koltuk lekelerinin temizliği için mutlaka profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Koltuk yıkama konusunda sizlere deneyimli ve eğitimli ekibimizle en iyi hizmeti sunuyoruz.
Evde kullanılan kimyasal maddeler yetersiz gelebilir. Firma olarak kullanmış olduğumuz hem temizlik kimyasalları hem de bezlerimizi koltuğunuzun yapısına göre değişiklik göstermektedir.
Evde yüzeysel koltuk temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle temizliğe uygun , anti bakteriyel , hızlı bir şekilde uçabilen , keskin kokusu olmayan temizlik maddeleri seçmelisiniz. Genelde koltuk kaplama kumaşları ılık su ve beyaz sabunla silinir. Ve bu temizlik oldukça güzel sonuç vermektedir. Koltuk yıkama temizliğinde bir başka yöntem ise yine ılık su içine yarım şişe amonyak , üç dört çorba kaşığı kadar arap sabunu katarak iyice köpürtülür ve sonrada az miktarda yumuşatıcı eklenerek lifle silinir. Temizleme işlemi bittikten sonra ise ılık su ile durulama yapılır. Çok fazla yüzey ıslatılmamalı ve hızlı bir şekilde kurutulmalıdır. Çünkü su kumaşın altında bulunan sünger , elyaf veya tüylere ulaştığında çok ıslak olursa koku yapma olasılığı vardır. Derin koltuk yıkama işlemlerinde firmamız size hizmet vermektedir. Özel vakumlu makinelerimiz ile koltukların evde temizlenemeyecek yüzeylerinde bulunan tozlar emilerek yıkama veya temizleme işlemine geçilir. Temizleme işlemlerinde kesinlikle keskin koku yayan ve kumaşlarınıza zarar veren kimyasal maddeler kullanmıyoruz. Özenle ve yüksek ücretler ödeyerek , beğenerek aldığınız oturma gruplarınızı büyük bir özen ve hassasiyet ile temizlemekteyiz.
Aynı zamanda koltuk temizliğinizin yanı sıra sandalye ve puf temizliğinizi de aynı şekilde yapmaktayız. Özellikle yemek yeme sırasında kullandığımız sandalyelere yemek veya içecek düşürülme ihtimali daha yüksek olduğundan bu tür sandalyeler koltuklarımıza göre daha çabuk lekelenebilir. Yağ ve yemek lekelerinin çıkarılması daha zordur. Bu nedenle sandalye ve koltuklarınızın döşemeleri aynı kumaş ile kaplıysa arada renk farkı olmaması için aynı anda temizlenmesinde yarar vardır.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212