kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

KüF NEDİR NASıL TEMİZLENİR

  • Küf Nedir Nasıl Temizlenir

Küf Nedir Nasıl Temizlenir

Kocaeli Ev Temizlik Şirketi olarak; Küf bir tür mantar, yani toprakta ve diğer bitkiler üzerinde büyüyen basit bir bitkidir. Evde, duvarlarda, dokumalarda, eski ya da bozulmuş gıdalarda ve nem olan her yerde üreyebilir. Küfe bazen “pas” da denir. Çoğu küf ya da paslar siyah ya da sarı toz, ince lifler veya beyaz ve mavi tüycükler biçimindedir. Yaşadığınız mekânlarda oluşan bu küfler en çok temizliği zor olan alanlardır. Bu alanların temizliğinde mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız. Kocaeli Temizlik Firması olan Vitrin Temizlik; Ev temizliği yaparken bu küflerin nasıl çıkacağı konusunda tecrübeli personeli ile her zaman yanınızdadır.

Ev dışında, küf çevre için çok önemlidir; ölen canlıların çürümesini ve toprağa karışmasını sağlar. Ancak küf, solunumla alan kişilerde sağlık sorunlarına yol açan çok küçük sporlar salar. Küfün üzerinde yaşadığı şeyleri tahrip etmesi de evdeki küfün her bakımdan zararlı olduğunun bir başka kanıtıdır.

Küf, solunum sorunlarına, baş ağrısına, deride tahrişe, astım nöbetlerinin başlamasına ve alerjik reaksiyonlara neden olur. Nadiren, bazı küf türlerine maruz kalmak, özellikle bebeklerde, ciddi sağlık sorunlarına ve ölüme yol açabilir. HİV’li kişiler küflerin neden olduğu sağlık sorunlarına özellikle yatkındırlar.

Küfü önleme ve üstesinden gelme

Kocaeli Ev Temizlik Firması olarak Tavsiyemiz: Küfler havalandırması kötü ve nemli yerlerde ürerler. Küfü önlemek ve üstesinden gelmek için şunlardan birini ya da daha fazlasını yapmayı deneyin:

  • Duvarlarda, çatılarda ve borularda bulunan kaçakları onarın.
  • Havalandırmayı iyileştirin. Ev daha iyi havalanırsa, her şey daha kuru olur ve küflerin büyümesi önlenir.
  • Küf üreyen alanları çamaşır suyu ile yıkayın.
Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212